تداوم نسل سپید

اقتصاد استرالیا

استرالیا کشوری ثروتمند با اقتصادی مبتنی بر توان بخش خصوصی و تولید ناخالص داخلی نسبتا بالا است. بر اساس امار 2013 مردم استرالیا از نظر میزان متوسط ثروت پس از سوئیس ثروتمندترین مردم دنیا هستند.

اقتصاد استرالیا

شرایط اقتصادی استرالیا

استرالیا کشوری ثروتمند با اقتصادی مبتنی بر توان بخش خصوصی و تولید ناخالص داخلی نسبتا بالا است. بر اساس امار 2013 مردم استرالیا از نظر میزان متوسط ثروت پس از سوئیس ثروتمندترین مردم دنیا هستند.
در سال 2010 استرالیا از نظر شاخص آزادی اقتصادی در رده ی سوم جهان قرار گرفت و در سال 2011 از نظر شاخص توسعه انسانی در رده ی دوم جهان قرار گرفت.
مجله اکونومیست ، شهر ملبورن از شهرهای استرالیا را زیست پذیرترین شهر جهان در سالهای 2010 و 2011 معرفی کرد. و شهرهای دیگر استرالیا مانند پرت و آدلاید و سیدنی در ردیف ده شهر اول جهان قرار گرفتند.
استرالیا تنها کشوری بود که در سالهای 2008 و 2009 تحت تاثیر رکود جهانی قرار نگرفت و نرخ تورم در ده سال اخیر دراسترالیا در حدود 2 تا 3 در صد بوده است.

واحد پول در استرالیا دلار استرالیا می باشد و هر دلار 100 سنت است . در این کشورسکه های 5 و 10 و 20 و 50 سنتی و سکه های 1 و 2 دلاری رایج است.
در پایان سال 2010 ارزش دلار استرالیا برابر دلار امریکا شد!

کد پولی کشور استرالیا(AUD) است که معمولا با علامت اختصاری A.$ نمایش داده می شود.دلار استرالیا در سالهای اخیر هفتمین ارز مبادلات تجاری در بازار بورس جهانی به شمار می رود.و به ترتیب پس از دلار امریکا، یورو، ین، پوند استرلینگ، فرانک سوئیس و یوان چین در مبادلات ارزی جهانی کاربرد دارد.
استرالیا یکی از اعضای سازمان تجارت جهانی (WTO) است. ضمنا استرالیا عضو سازمان همکاری های اقتصادی آسیا – اقیانوسیه و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. و 8 کمپانی استرالیایی جزو پانصد کمپانی برتر جهان هستند.
از نظر تولید ناخالص داخلی در سال 2009 استرالیا در رده ی نوزدهم جهان قرار گرفت. در سال 2012 متوسط سرانه در آمد هر فرد استرالیایی حدود چهل و شش هزار و دویست دلار بوده است که در همین سال در ایران در آمد سرانه چهار هزار و پانصد و بیست دلار بوده است.
استرالیا کشوری پهناور با آب و هوای متنوع و منابع سرشار زیر زمینی است که با تکیه بر توانمندیهای خود توانسته است در صحنه اقتصاد بین المللی جایگاه مطلوبی به دست آورد. استرالیا از کشورهایی است که اقتصاد آزاد دارد و متوسط سرانه درآمد آن از کشورهایی چون انگلستان و فرانسه و آلمان بیشتر بوده است.
کانال سوئز سهم مهمی در شکوفایی اقتصاد استرالیا دارد زیرا از این مسیر مواد اولیه به ویژه پشم و گوشت خیلی راحت تر به بازارهای مهم اروپایی راه می یابند.
مهمترین اقلام صادراتی استرالیا محصولات کشاورزی، زغال، طلا، پشم، گندم، گوشت، شکر، لبنیات، آلومینیوم، سنگ آهن و گازهای طبیعی و تجهیزات حمل و نقل و باربری است.
استرالیا از لحاظ منابع طبیعی کشوری بسیار غنی می باشد و یکی از بزرگترین صادر کنندگان محصولات کشاورزی به خصوص گندم و پشم ، مواد معدنی (  آهن ، نیکل ، مس ، بوکسیت ، منگنز ، اورانیوم ، الماس ، طلا و نقره ، روی و زغال سنگ ) و مواد اولیه در دنیا می باشد.

مهمترین شرکای تجاری استرالیا در سالهای اخیر چین ، آمریکا ، ژاپن ،کره جنوبی ،انگلستان ، آلمان ، نیوزلند و هند و سنگاپور بوده اند.خلاصه اینکه استرالیل کشوری توسعه یافته و متکی بر بازرگانی و کشاورزی است.

برچسب ها :
اقتصاد استرالیاواحد پول استرالیادرباره استرالیاوضعیت اقتصادی استرالیااسترالیا

جاذبه های گردشگری استرالیاسیاست و احزاب در استرالیا

موسسه تداوم نسل سپید : مرکز تخصصی اخذ ویزای استرالیا