تداوم نسل سپید

مهاجرت به استرالیا

اقامت دائم استرالیا : استرالیا به سبب برخورداری از وضعیت اقتصادی مناسب و بازار کار پویا، سطح زندگی و رفاه بالا و جاذبه های گردشگری بسیار ، یکی از مقاصد مهم مهاجرتی است.

مهاجرت به استرالیا

دلایل مهاجرت به استرالیا

دستیابی به شغل دلخواه با درآمد مناسب و برخورداری از رفاه بیشتر در زندگی از جمله عوامل اصلی مهاجرت است و استرالیا با رشد اقتصادی قابل توجه ، برخورداری از خدمات درمانی ، بیمه و تامین اجتماعی مناسب و بازار کاری پویا هر ساله پذیرای حدود یکصد هزار مهاجر است. در زیر عوامل و علل مهاجرت به استرالیا را به اختصار توضیح خواهیم داد.

اقتصاد استرالیا

- استرالیا کشوری توسعـه یافته با اقتصادی متکی بر بازرگانی و کشاورزی است.

- استراليا یکی از بزرگترین تامین کنندگان مواد اولیه و انرژی ( زغال سنگ ) جهان است.  افزايش قابل توجه تقاضاي مواد خام توسط كشورهايی همچون چين و هند، به صعود درآمدهاي استرالیا منجر شده و رشد اقتصادي آن را در سال هاي اخير به طرز كم سابقه اي تقويت كرده است.

- استرالیا بزرگترین صادرکننده سنگ آهن و پشم و صاحب بزرگترین شرکت معدنی «بي .اچ. پي بيليتون» دنیاست.

- تحولات اقتصادی آمريكا در سالهای اخیر تاثيرات بسیار زیادی بر اقتصاد استرالیا داشته است و ايالات متحده به عنوان يك واردكننده بزرگ مواد خام، تجارت عظيمي با کشور استراليا دارد.

- رشد توليد فولاد جهان به واسطه تقاضاي چين و نياز بالا به دو ماده اوليه اين صنعت ( سنگ آهن و زغال کک ) را سبب شده و استراليا به عنوان بزرگ ترين توليدكننده اين دو ماده، بيش ترين درآمد را در ميان كالاهاي ديگر، از اين دو كسب مي كند.

- طلا یکی دیگر از مهمترین منابع صادراتی استرالیا است.

موارد فوق تنها بخشی از توانای های اقتصادی استرالیا است و با توجه به سایر ظرفیتهای اقتصادی استرالیا ، کارشناسان چشم انداز روشنی را برای اقتصاد استرالیا در سالهای آتی متصورند.

رفاه و سطح زندگی در استرالیا

بسیاری از شهرهای استرالیا جزو بهترین شهرهای دنیا میباشند. به گزارش اکونومیست و در سال 2008 شهرهای ملبورن، پرت، آدلاید و سیدنی ( دوم، چهارم، هفتم و نهم ) جزو بهترین و قابل زندگی ترین ( از نظر رفاه ) شهرهای جهان میباشند.

برخورداری شهروندان استرالیا از خدمات درمانی، بیمه و تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد موثر در تعیین میزان رفاه زندگی محسوب میشود.

آزادی ادیان

در استرالیا دین از حکومت جدا بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد است و هر کس می‌تواند آئینهای ویژه دینی خود را بدون محدودیت آزادانه پیگیری کند.

بازار کار در استرالیا

استرالیا یک کشور در حال توسعه است و با توجه به وسعت و جمعیت کمی که دارد از بازار کار بسیار قوی برخوردار است.

یکی از امکانات بسیار مطلوب برای مهاجرت به استرالیا، جذب نیروی متخصص ( ویزای اسکیل ورکر استرالیا ) از میان مهاجرین می‌باشد و به همین دلیل است که افراد متخصص و دارای سابقه کار به راحتی می‌توانند شرایط زندگی خود را با مهاجرت به استرالیا تغییر داده و در کشوری با شرایط اقتصادی بهتر زندگی کنند. بازار کار در استرالیا

مطالب مرتبط با دلایل مهاجرت به استرالیا :

برچسب ها :
مهاجرت به استرالیامهاجرت استرالیادلایل مهاجرت به استرالیا

ویزای مهاجرت به استرالیاتحصیل در استرالیا

موسسه تداوم نسل سپید : مرکز تخصصی اخذ ویزای استرالیا