تداوم نسل سپید

ویزای استرالیا - کلاس 489

ویزای 489 یک ویزای موقت 4 ساله است که می تواند به ویزای اقامت دائم تبدیل شوداگر متقاضی شرایط لازم را (که شامل 2 سال زندگی و کار در بدو ورود است)رعایت کند.

ویزای استرالیا - کلاس 489

ویزای استرالیا – کلاس 489

اقامت موقت استرالیا از طریق مهارت و تخصص با اسپانسر یک ناحیه یا اقوام درجه یک

ویزای 489 ویزای اقامت موقت ایالتی 4 ساله ی استرالیا برای متقاضیانی است که نتوانسته اند از طریق ویزاهای تخصصی مستقل برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند. ویزای 489 در واقع یک ویزای امتیازی است. این ویزا ویزای اقامت موقت با قید و شرط استرالیا می باشد که برای 4 سال اقامت موقت استرالیا را به فرد متقاضی اعطاء می کند شرط صدور این ویزا تعهدی است که متقاضی به یکی از ایالت های استرالیا می دهد که به مدت 2 سال اول ورودش در آن ایالت خاص کار و زندگی کند.

دریافت کنندگان ویزای 489 باید

اولا : در 2 سال اول ورود به استرالیا در آن ایالت (منطقه) اسپانسر کننده زندگی کنند .

ثانیا : یک سال از 2 سال را در آن ایالت به صورت تمام وقت کار کنند.

همچنین اگر یکی از اقوام درجه یک (پدر و مادر-خواهر و برادر-عمه-عمو-خاله- و دایی) شما و یا همسرتان مقیم استرالیا بوده و در ایالت مورد نظراداره ی مهاجرت زندگی کنند ، می توانند به مجموع امتیازات شما 10 امتیاز اضافه کرده و اسپانسر (حامی) شما شوند و شما را برای دستیابی به این نوع ویزا کمک کنند .
داشتن اسپانسرشیپ منطقه ای یا فامیلی در این نوع ویزا 10 امتیاز به متقاضی می دهد و این 10 امتیاز برای کسانی که امتیازشان از حد نصاب یعنی 60 امتیاز کمتر است خیلی مفید و موثر است .در این حالت با اضافه شدن 10 امتیاز، در صورتی که شما 50 امتیاز از سایر موارد کسب کرده باشید به راحتی می توانید از این روش اقدام کرده و ویزا دریافت کنید .

شرایط اخذ ویزای 489 استرالیا

برای اخذ این نوع ویزا متقاضی ابتدا باید 50 امتیاز به صورت مستقل کسب کرده باشد که با گرفتن اسپانسر (10 امتیاز) امتیازش به 60 امتیاز برسد پس باید :

  1. سن متقاضی کمتر از 50 سال باشد .
  2. داشتن مدرک آیلتس 6 الزامی است. هر چند ایلتس 6 امتیازی ندارد اما شرط لازم برای درخواست این ویزا است.
  3. شغل و تحصیلات متقاضی باید در لیست مشاغل مورد نیاز آن ایالت استرالیا باشد(CSOL 1-2) .
  4. باید پرونده ی خود را برای انتخاب شدن در سامانه ی ( EOI : Expression Of Interest )  اداره مهاجرت ثبت نام کنید.
  5. گرفتن اسپانسر ایالتی : هر کدام از ایالت های استرالیا لیست مشاغلی را ارائه کرده اند که چنانچه شغل شما در لیست مربوطه باشد می توانید مدارک خود را به آن ایالت ارسال کنید و از آنجا اسپانسرشیپ دریافت کنید . 
  6. بعد از قبولی در EOI و گرفتن دعوتنامه (Invitation) باید ظرف مدت 2ماه (60 روز )در سایت اداره مهاجرت استرالیا پرونده خودتان را برای درخواست این ویزا ثبت کنید.


متقاضیان مهاجرت به استرالیا با دریافت ویزای 489 شانس این را دارند که بعد از 2 سال زندگی در ایالت مربوطه ( که یکسال آن را نیز کار کرده باشند ) برای گفتن اقامت دائم می توانند از طریق ویزای 887 اقدام نمایند. توجه داشته باشید منظور از اسپانسرشیپ ایالتی گرفتن کار یا کارفرما نیست.

ویزای 489 به شما این امکان را می دهد

به مدت 4 سال در استرالیا در ایالت مربوطه کار ،زندگی و ادامه ی تحصیل داشته باشید .

راهتان را برای اخذ اقامت استرالیا هموار می کند .

به همراهان متقاضی مهاجرت به استرالیا نیز اجازه کار و زندگی و تحصیل درآن ایالت خاص داده می شود .

همسر و فرزندان متقاضی نیز از مزایای این ویزا برای مهاجرت به استرالیا بهره مند می شوند .

کسانی که از این نوع ویزا استفاده می کنند باید در مناطق کم جمعیت زندگی کنند و چون در مناطق کم جمعیت تر زندگی می کنند هزینه های زندگی شان کمتر بوده و مثلا اجاره خانه ی کمتری باید بدهند .

بعضی خدمات که به افراد دارای اقامت دائم داده می شود مانند بیمه و مدیکر به دارندگان این نوع ویزا تعلق نمی گیرد.

از نکات مثبت ویزای 489 این است که پروسه ی مهاجرت به استرالیا کوتاه تر بوده و سریعتر میتوانید ویزا دریافت کنید.

اخذ اسپانسری از طرف یک ایالت به مفهوم صدور ویزا نبوده و درخواست شما برای ویزا طی مراحل قانونی می بایست کماکان از طرف اداره ی مهاجرت استرالیا مورد بررسی قرار گیرد .
ویزای 489 به دلیل شرایط ساده تر از قبیل نمره ی آیلتس پایین تردر برخی رشته ها و داشتن اولویت بررسی در اداره ی مهاجرت و نهایی شدن سریعتر پرونده بسیار حائز اهمیت است.

دارندگان ویزای 489 به شرط رعایت کردن شرایط ذکر شده در ویزای خود می توانند ویزای اقامت دائم بگیرند و بیش از 95 درصد پرونده ها منجر به اقامت دائم می شوند.
دریافت اسپانسر شیپ از بعضی ایالت ها رایگان بوده وهزینه ای ندارد و در بعضی ایالت ها حدود 300 دلار هزینه خواهد داشت .هزینه ی ویزا 489 نیز مانند هزینه ی ویزای 189و190همان 3600 دلار است .

ایالات اسپانسر کننده به مشاغل خاصی نیاز دارند و برخی از آنها به دلیل کمبود جمعیت خواستار پذیرش افراد هستند .

برچسب ها :
ویزای استرالیاویزای اسکیل ورکر استرالیااقامت موقت استرالیاویزای کلاس 489 استرالیامهاجرت به استرالیا

تغییرات جولای 2015ویزای توریستی استرالیا

موسسه تداوم نسل سپید : مرکز تخصصی اخذ ویزای استرالیا