تداوم نسل سپید

ویزای خویشاوندی استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده : در استرالیا ویزاهای مختلفی مانند نامزدی، ازدواج، فرزند و والدین وجود دارد و به افرادی اعطا می شود که یکی از اعضای خانواده شان واجد شرایط زندگی در استرالیا باشند.

ویزای خویشاوندی استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده

در استرالیا ویزاهای مختلفی همچون نامزدی، ازدواج، فرزند و والدین وجود دارد و به افرادی اعطا می شود که یکی از اعضای خانواده شان، جزو شهروندان کشور استرالیا ، یا دارای ویزای اقامت دائم استرالیا و یا جزو شهروندان نیوزیلندی واجد شرایط زندگی در استرالیا باشند. از آنجاییکه متقاضی این نوع ویزا نیاز به پشتیبانی مالی دارد، ویزای خانواده با توجه به رابطه خانواده با فرد متقاضی بررسی می شود. و هر چه رابطه خانوادگی نزدیكتر باشد، مراحل پذیرش ویزا سریع تر بررسی می شود . متقاضیان این ویزاها نیازی به داشتن مهارت یا تخصص خاص ویا تسلط بر زبان انگلیسی ندارند.

برنامه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی چهار گروه زیر را شامل میشود :

مهاجرت به استرالیا از طریق همسر

ویزای استرالیا - همسر

این ویزا مخصوص فردی است كه ازدواج کرده یا در آینده ای نزدیك قرار است با یكی از شهروندان استرالیا و یا کسی که اقامت دائم استرالیا را دارد و یا نیوزیلندی های واجد شرایط زندگی در استرالیا تشکیل زندگی دهد.

افرادی كه می توانند از این ویزا استفاده كنند عبارتند از :

  1. نامزدها (زوج هایی كه در آستانه تشكیل زندگی و ازدواج هستند)
  2. همسران (زوج هایی كه قبلا با هم ازدواج كرده اند)
  3. زوج های دیفاكتو ( افرادی که با هم زندگی می کنند ولی ازدواج نکرده اند)


متقاضی این نوع ویزا باید از جانب همسرش حمایت مالی شود. متقاضی به كمك این ویزا می توانید تا دو سال بصورت موقت در استرالیا زندگی كنید. و چنانچه پس از دو سال این رابطه همچنان برقرار بود این اجازه را خواهد داشت تا به عنوان یك زوج اقدام به اخذ ویزای اقامت دائم کند. ویزای همسر هم از داخل خاک استرالیا و هم در خارج از استرالیا قابل اقدام است.

ویزای استرالیا - ازدواج قریب الوقوع

× مخصوص افرادی است كه نامزد آنها یكی از شهروندان استرالیایی یا یكی از مقیمان کشور استرالیا یا یكی از شهروندان نیوزیلندی واجد شرایط زندگی در استرالیاست. اعتبار این ویزا به مدت 9 ماه است و متقاضی باید ظرف این مدت وارد استرالیا شود و با فرد مورد نظرش ازدواج كنید همسر شما باید حمایت مالی شما را بر عهده بگیرد و شما باید تا 9 ماه بعد از گرفتن این ویزا حتما با فرد مورد نظر ازدواج كرده باشید. پس از ازدواجتان با فرد مورد نظر و قبل از این كه ویزا باطل شود، باید فرد تقاضای ویزای همسر را ارائه دهد تا بتواند در خاك استرالیا به زندگی مشترکش ادامه دهد.

مهاجرت به استرالیا از طریق والدین

ویزای استرالیا - والدین

× مخصوص والديني است كه تمایل دارند به صورت دائمي به استراليا مهاجرت كنند تا در كنار فرزندانشان باشند. این ویزا به شرطی اعطا می شود که فرزندانشان شهروند استراليا، مقيمان دائمي استراليا يا شهروندان نيوزيلندي واجد شرايط سکونت در استراليا باشند. شما براي استفاده از اين ويزا نيازمند پشتيباني و حمايت مالي دارید. والدين مسني كه قصد تقاضاي اين ويزا را دارند بايد در هنگام تقاضا در خارج از خاك استراليا به سر ببرند.

ویزای استرالیا - ویزای کمکی والدین

× مختص والدینی است که می خواهند به استرالیا مهاجرت کنند و به فرزندان خود به پیوندند؛ به شرط اینکه فرزندانشان شهروند استراليا، مقيمان دائمي استراليا يا شهروندان نيوزيلندي واجد شرايط سکونت در استراليا باشند.

مهاجرت به استرالیا از طریق فرزند

ویزای استرالیا - ویزای فرزندان

× مخصوص كودكان يا فرزند‌خواندگان شهروندان استراليا يا ساكنان دائمي استراليا يا يكي از شهروندان نيوزيلندي واجد شرايط سکونت در استرالیاست که در خارج از استرالیا به سر می برند. اين ويزا دائمي است و والديني كه قصد استفاده از اين ويزا را دارند بايد حمايت مالي كودك را بر عهده بگيرند و تقاضاي ويزا را به نمايندگي از كودك تكميل کنند. براي تقاضاي اين ويزا بايد در خارج از استراليا به سر ببريد و فرزندتان هم بايد کمتر از 25 سال باشد.

ویزای استرالیا - ویزای فرزند خواندگی

× مخصوص كودكان خارج از استرالیاست كه يا تحت حمايت و قيموميت و یا بزودی تحت قیمومیت يكي از شهروندان استراليايي يا ساكنين دائمي استراليا يا يكي از شهروندان نيوزيلندي واجد شرايط قرار می گیرند. اين ويزا يك ويزاي دائمي است و يكي از والدين بايد حمايت مالي فرزند را بر عهده بگيرد و تقاضاي ويزا را به نمايندگي از كودك تكميل نمایند. چنانچه بخواهيد از اين ويزا استفاده كنيد بايد در زمان تقاضا در خارج از خاك استراليا به سر ببريد و كودك مورد نظر شما هم بايد کمتر از 18 سال سن داشته باشد.

ویزای استرالیا - ویزای کودکان بی سرپرست

اين ويزا مخصوص كودكان بی سرپرستی است که خارج از کشور استرالیا به سر می برند و والدين آنها توانايي حمايت مالي از آنها را ندارند. اين ويزا دائمي است خويشاوندان كودك بی سرپرست بايد حمايت مالی از وی را بر عهده بگيرند. كودك مورد نظر هم بايد کمتر از 18 سال سن داشته باشد. این ویزا دارای دو طبقه بندی متفاوت است که هم از داخل استرالیا و هم در خارج از استرالیا می توان اقدام کرد .

مهاجرت به استرالیا از طریق بازماندگان

ویزای استرالیا - ویزای مراقبتهای پرستاری

× مخصوص افرادي است كه بايد پرستاري و مراقبت از بستگان و یا یکی از بستگان خود كه شهروند استراليا و بیمار است را بر عهده بگيرند. اين ويزا دائمي است و برای درخواست بايد تحت حمايت و پشتيباني يكي از خويشاوندان استراليايي خود باشيد. هنگام تقاضاي ويزا ، هم می توانید در خاک استرالیا باشید و هم تقاضای خود را خارج از خاك استرالیا ارائه کنید.

ویزای استرالیا - ویزای بازماندگان

× مخصوص افرادي است كه هيچ خويشاوندی بجز برادر، خواهر يا والدين خود ندارند و قصد دارند براي زندگي در كنار آنها به استراليا مهاجرت كنند. شما تنها در صورتي مي‌توانيد از اين ويزا استفاده كنيد كه خويشاوند شما از شهروندان استراليا يا از مقیمان دائمی استراليا و يا از شهروندان نيوزيلندي واجد شرايط سکونت در استرالیا باشد. اين ويزا يك ويزاي دائمي است و شما براي استفاده از اين ويزا بايد تحت حمايت و پشتيباني يكي از خويشاوندان خود باشيد. زمان تقاضاي اين ويزا می توانید در خاک استرالیا باشید یا تقاضای خود را خارج از خاك استرالیا ارائه نمایید.


لازم به ذکر است که : موسسه تداوم نسل سپید فعالیتی در زمینه اخذ ویزای خانودگی استرالیا ندارد و این مطلب صرفا جهت آگاهی و اطلاع کاربران در سایت قرار داده شده است.

برچسب ها :
ویزای استرالیامهاجرت به استرالیاویزای خویشاوندی استرالیامهاجرت استرالیا

بهترین روش مهاجرت به استرالیاروشهای مهاجرت به استرالیا

موسسه تداوم نسل سپید : مرکز تخصصی اخذ ویزای استرالیا