تداوم نسل سپید

ویزا و انواع ویزا

ویزا مدرکی است که ضمیمه گذرنامه شما می شود و نشان می دهد که یکی از نمایندگان دولت ( به عنوان مثال استرالیا ) درخواست شما مبنی بر ورود به کشور متبوع خود را بررسی نموده و تشخیص داده است که شما واجد شرایط آن هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد شوید.

ویزا و انواع ویزاویزا و انواع ویزا

ویزا چیست؟

 ‌ویزا یا روادید مدرکی است که ضمیمه گذرنامه شما می‌شود و نشان می‌دهد که یکی از نمایندگان دولت آن کشور در سفارتخانه یا کنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به کشور متبوع خود را بررسی و تشخیص داده است که شما دارای شرایطی هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد می‌شوید. به عبارت دیگر ویزا نشان‌ می‌دهد هدف سفر شما چیست، چه مدت در آن کشور اقامت خواهید کرد و آخرین مهلتی که برای ورود به کشور مورد نظر دارید، چه تاریخی بوده است.

لازم به ذکر است که ویزا تضمینی برای ورود به کشور مقصد نیست و افسران مهاجرت مستقر در مرزها بدلایل مختلف ( بسته به شرایط و سیاستهای هر کشوری ) میتوانند از ورود مهاجران و مسافران ( که دارای ویزا هستند ) جلوگیری کنند !

معمولا از ورود افرادی که دارای ویزای معتبر باشند جلوگیری نمی شود مگر به دلیل تغییر شرایط این افراد ، ارائه اطلاعات نادرست و یا عدم ابراز واقعیات مهم در زمان درخواست ویزا. بهرحال باید توجه داشت ، داشتن ویزای تضمینی برای ورود نیست و افسران مهاجرت در مرزهای ورودی میتوانند از ورود مسافرین به دلایل مختلف جلوگیری نمایند.

انواع ویزا

  1. روادید دیدار از بستگان
  2. روادید تجاری
  3. روادید دانشجویی
  4. روادید پیوستن به خانواده
  5. روادید گردشگری

ویزای سینگل چیست؟

ویزای سینگل ( Single Visa ) به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می‌دهد.

ویزای MULTIPLE چیست ؟

ویزای MULTIPLE به شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را ( در طی مدت اعتبار ویزا ) میدهد.

از ویزا بخوبی نگهداری کنید

به خاطر داشته باشید که در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است که به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید‌.
از تمامی صفحات گذرنامه و ویزا 2 سری فتوکپی تهیه کرده و یکسری را در محل اقامت گذاشته و سری دیگر را همراه خود داشته باشید تا در صورت سرقت یا مفقود شدن گذرنامه از آنها استفاده کنید.


برچسب ها :
ویزا چیستانواع ویزاویزای سینگلویزای singleویزای multipleویزا و روادید

آکواریوم ملبورنویزای استرالیا و انواع آن

موسسه تداوم نسل سپید : مرکز تخصصی اخذ ویزای استرالیا