تداوم نسل سپید

بومیان استرالیا

اب ارجینال ها (Aboriginals) بومیان و ساکنان قدیمی استرالیا هستند . گمان می رود اجداد این افراد در حدود چهل هزار سال پیش ، از جنوب آسیا به این مکان مهاجرت کرده باشند

بومیان استرالیا

بومیان استرالیا

از ده ها هزار سال پیش ، سرزمین استرالیا ، زیستگاه انسان بوده است . اب ارجینال ها (Aboriginals) بومیان و ساکنان قدیمی استرالیا هستند . گمان می رود اجداد این افراد در حدود چهل هزار سال پیش ، از جنوب آسیا به این مکان مهاجرت کرده باشند . امروزه بخش کوچکی از استرالیا را بومیان این سرزمین تشکیل می دهند . جمعیت این کشور ، گروه های مختلفی اغلب اروپایی و بیشتر از کشورهای انگلستان ، اسکاتلند ، ایرلند ، هلند ، یونان و پرتغال هستند . از دیگر نژادها چینی ، ایرانی ، هندی و افغانی را می توان نام برد . حدود 22 میلیون نفر از جمعیت استرالیا را مهاجران اروپایی تشکیل می دهند . ساختار زندگی بومیان این سرزمین را ورود سفید پوستان دگرگون کرد ولی آنها تلاش در حفظ سنت های خود کرده اند .

در سال های 2005 و 2006 بیش از 130 هزار نفر که اغلب از آسیا و اقیانوسیه بودند به استرالیا مهاجرت کردند . و جمعیت مهاجران طی این سالها به 144 هزار نفر تا سال 2007 و تا سال 2009 این رقم به بیش از سیصد هزارنفر افزایش یافت . بیشترین میزان مهاجرت به استرالیا بعد از جنگ جهانی دوم بوده است .

دو گروه عمده بومیان استرالیا را تشکیل می دهند : بویمان جزایر تنگه تورس و بومیان اب اورجینال . صدها قبیله بومی در استرالیا به ثبت رسیده اند که بزرگترین قبایل در زیر نام برده شده است .

آلیس اسپیرینگ

پیچان چاچارا

در مرکز استرالیا و در نزدیکی کوه الورو ساکن هستند .

آرنته

در اطراف چشمه های آلیس در مرکز استرالیا این گروه بومیان ساکن هستند که نگهبان سرزمین های آرنته می باشند .

چشمه های آلیس

لوریچا

از بومییان نواحی غرب و جنوب چشمه های آلیس می باشند و نام قبیله برگرفته از گویش محلی بویمان در سرزمین های شرق استرالیا می باشد .

وارپیری

گروهی از بومیان استرالیا که به زبان وارپیری صحبت می کنند و در ایالات شمالی در غرب چشمه های آلیس ساکن هستند . 

جمعیت سفید پوستان در سرزمین استرالیا 95/2 درصد ، بومیان 2 درصد ، آسیایی ها 1/3 درصد و بقیه 1/5 درصد می باشد .

برچسب ها :
نژاد های ساکن استرالیامهاجرت به استرالیانژاد مردم استرالیابومیان استرالیانژاد بومیان استرالیا

موزه های ملبورنجغرافیای اقتصادی استرالیا

موسسه تداوم نسل سپید : مرکز تخصصی اخذ ویزای استرالیا