تداوم نسل سپید

لغو برخی از تحریم های استرالیا

بازرگانان استرالیا از این پس برای نقل و انتقالات مالی بیش از 20هزار دلار استرالیا (14,436 دلار آمریکا) با شرکت‌های ایرانی ضرورتی برای دریافت مجوز نخواهند داشت.

لغو برخی از تحریم های استرالیا

استرالیا تحریمهای خود علیه ایران را لغو کرد

استرالیا در پی اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 برخی تحریم‌های خود علیه ایران را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس تصمیمات دولت استرالیا، بازرگانان این کشور از این پس برای نقل و انتقالات مالی بیش از 20هزار دلار استرالیا (14,436 دلار آمریکا) با شرکت‌های ایرانی ضرورتی برای دریافت مجوز نخواهند داشت.

استرالیا در سال 2008 تحریم‌هایی را به بهانه برنامه هسته‌ای ایران، علیه این کشور وضع کرد اما اکنون پس از آن‌که سازمان ملل، غرب و آمریکا تحریم‌های وضع شده علیه تهران را برداشته‌اند، تصمیم به رفع این تحریم‌ها گرفته است.

اداره امور خارجه و تجارت استرالیا (DFAT) در بیانیه ای اعلام کرد: در حالی‌که استرالیا بخشی از تحریم‌های وضع شده علیه ایران در سال 2008 را در اقدامی یک جانبه به حال تعلیق درآورده است، برخی از تحریم‌های غیرهسته‌ای باقی می‌ماند.

تحریم‌هایی که همچنان علیه ایران به قوت خود باقی می‌ماند، شامل محدودیت‌هایی بر انتقال کالاهای حساس از نظر اشاعه هسته‌ای، تحریم‌های تسلیحاتی و موشک‌های بالستیک و تحریم‌هایی علیه برخی افراد و شرکت‌هایی است که اسامی آن‌ها در فهرست تحریم وجود دارد.

اداره مبارزه با پولشویی استرالیا (AUSTRAC) از نهادها می‌خواهد تا تمام پرداخت‌هایی را که از طریق یک کشور سوم به ایران و کره شمالی انجام می‌شود، گزارش دهند. این نهاد دولتی استرالیا می‌گوید که تمام نقل و انتقالات مالی به این دو کشور با ریسک بالایی همراه هستند.

برچسب ها :
اخبار استرالیالغو تحریم

مهاجرت به استرالیا و قاچاق انسانبیانیه مطبوعاتی وزیر مهاجرت استرالیا

موسسه تداوم نسل سپید : مرکز تخصصی اخذ ویزای استرالیا