تداوم نسل سپید

نکاتی پیرامون مهاجرت به استرالیا

پرسش شده توسط : پویا در تاریخ : دوشنبه 5 بهمن 1394

سلام. من 36 سال سن و مدرک فوق لیسانس مهندسی برق-الکترونیک دارم ولی زمینه کاری من حوزه کامپیوتر هست و 10 سال سابقه کار بعنوان مدیر IT دانشگاه رو دارم. یکسال هم بعنوان مهندس فنی صداوسیما بودم. تاکنون آزمون آیلتس نداده ام هرچند زبان انگلیسی نسبتا خوبی دارم و در کلاس های زبان هم شرکت میکنم. میخواستم بدونم:

1- با توجه به گفته های سایت شما و رشته و زمینه کاری من، چند امتیاز میتونم از مدرک و سابقه کارم اخذ کنم؟

2- شرط اقدام برای تشکیل پرونده مهاجرت امتیاز بالای 60 هست یا با امتیاز 55 و گرفتن مدرک آیلتس 6 هم میتونم از الان اقدام کنم؟!

3- آیا شما در زمینه گرفتن اسپانسر ایالتی برای متقاضیان خدماتی دارید؟

4- در صورت مهاجرت به استرالیا، آیا امکان رفت و آمد قانونی به ایران تا قبل از اتمام پنج سال لازم برای اخذ اقامت دائم استرالیا وجود دارد یا خیر؟ چون عده ای این کار را از طرف دولت ایران غیرقانونی میدانند!!

با تشکراز پاسخگویی تون

پاسخ :

با سلام

در جواب سوالات شما باید بگویم: برای مهاجرت به استرالیا حتما باید سابقه کاری شما مرتبط با مدرک تحصیلی باشد ولی یک استثنا وجود دارد و آن زمانی است که فرد سابقه کاری در زمینه ی کامپیوتر داشته باشد آن هم سابقه کار بالای 10 سال !(شبیه به شرایط شما) در این حالت شما تقریبا مانند یک دیپلمه با سابقه کار کامپیوتری بالا به حساب می آیید و پیرو سوال اولتان با توجه به آنچه گفته شد باید بگویم شما از مدرک خود 10 امتیاز می گیرید و نه 15 امتیاز! و از سابقه کار خود نیز 10 امتیاز می گیرید !(چون سازمان کامپیوتر استرالیا حتی در بهترین شرایط بخشی از سابقه کار را نا دیده می گیرد ) و احتمالا شما تنها از امتیاز 5 سال سابقه کار بهره مند می شوید که این امتیاز 10 است.پس روی هم رفته از سابقه کار و مدرک خود 20 امتیاز می گیرید و امتیاز سن شما نیز در سیستم امتیاز بندی استرالیا 25 است. شما بدون احتساب امتیاز مدرک زبان 45 امتیازی می شوید .برای تشکیل پرونده مهاجرتی و اقدام برای اخذ ویزای استرالیا(اسکیل ورکر)60 امتیاز باید داشته باشید تا بتوانید برای ویزای 189 اقدام کنید ولی با 55 امتیاز نیز می توانید برای ویزای 190 اقدام کنید و حتی با گرفتن 50 امتیاز می توانید برای اقامت موقت و ویزای 489 نیز اقدام کنید. ولی شما در حال حاضر به 50 امتیاز هم نمی رسید و با گرفتن آیلتس 6 ایچ اسکیل هم نمی توانید اقدام کنید چون امتیاز آیلتس 6 در چهار مهارت(ایچ اسکیل) صفر است و شما همچنان 45 امتیازی باقی می مانید ولی اگر موفق به گرفتن آیلتس 7 در چهار مهارت شوید (7 در هر چهار مهارت و نه کمتر) می توانید با گرفتن 10 امتیاز از مدرک زبان ،55 امتیازی شوید و برای ویزای 190 و از طریق اسپانسر ایالتی اقدام کنید و موسه ما می تواند شما را در این حالت با گرفتن اسپانسرشیپ کمک کند. و در پاسخ به آخرین پرسش شما باید بگویم : در صورت مهاجرت شما به استرالیا از این طریق(اسکیل ورکر) ، چون مهاجرت شما کاملا قانونی است می توانید به ایران رفت و آمد کنید و این امر از نظر دولت جمهوری اسلامی به هیچ وجه غیر قانونی نمی باشد .ولی اگر بخواهید پاسپورت استرالیایی را در 5 سال اول بگیرید باید 3 سال اول را هر سال 9 ماه در خاک استرالیا باشید و 3 ماه می توانید مسافرت داشته باشید و سال چهارم را باید به طور کامل در خاک استرالیا باشید تا بتوانید پاسپورت استرالیایی دریافت کنید.توضیحات مربوط به هر کدام از ساب کلاس های 189 و 190 و 489 در سایت موجود می باشد.

برچسب ها :
مهاجرت به استرالیامدرک تحصیلیسابقه کاریسابقه کاری غیر مرتبطآیلتسآیلتس 6امتیاز بندی ویزای اسکیل ورکر استرالیاویزای استرالیا

لیسانس مترجمی زبانسابقه کاری

فرم مشاوره مهاجرت به استرالیا

در حال حاضر این وب سایت ( موسسه تداول نسل سپید ) هیچ فعالیتی ندارد

  • تذکر : لطفا جهت ارزیابی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای اسکیل ورکر ، فقط از طریقفرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید .
  • جهت مشاوره حضوری با وکیل مارا با شماره تلفنهای موسسه تماس حاصل نمایید
  • در وارد کردن آدرس ایمیل خود دقت کنید . پاسخ سوال شما به ایمیلتان ارسال میگردد .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
سوال *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۸۶ + ۳ =
 

موسسه تداوم نسل سپید : مرکز تخصصی اخذ ویزای استرالیا